AUTOMANIA

Rewelacyjny 10-latek z Włocławka zrobi show

Borys Piotrowski, jeden z najmłodszych polskich rajdowców, członek kadry narodowej w kartingu, jedna z nadziei polskiego motorsportu zaprezentuje swoje umiejętności podczas AutoManii!

Dobrze zapamiętajcie te nazwisko, bo o tym młodym kierowcy w kolejnych latach może zrobić się naprawdę głośno. Jeżeli chcecie przekonać się, co Borys Piotrowski już potrafi, to zapraszamy 17 czerwca do Włocławka na AutoManię . A potrafi naprawdę sporo! Ten dziesięcioletni włocławianin jest II-wicemistrzem swojej kategorii prestiżowej ogólnopolskiej serii kartingowej ROK Cup Poland, członkiem kadry narodowej w kartingu i przede wszystkim jednym z dwóch najmłodszych polskich rajdowców. W organizowanej przez nas w grudniu 3. Toruńskiej Barbórce, startując za kierownicą BMW E36, zwyciężył w swojej klasie (3), a następnie zajął trzecie miejsce w Nocnym Kryterium Asów MotoPark, mając za rywali m.in. doświadczonych dorosłych zawodników, osiągających sukcesy w ważnych seriach torowych!

Borys rozwija swój talent pod okiem taty, Ariela Piotrowskiego, który jeszcze przed paroma laty z dużymi sukcesami startował w rajdach samochodowych i kartingu, sięgając po szereg tytułów w tym m.in.: wicemistrza Strefy Europy Centralnej w Grupie A, wicemistrza Polski w klasie R2B i II-wicemistrza Citroen Racing Trophy. Teraz mistrz liczy, że jego jego uczeń przerośnie mistrza.

Fot. Andrzej Banachowicz (Banachowicz.art), Łukasz Iwaniak (Media4U)